W sytuacjach gdy każda godzina, minuta jest cenna oferujemy naszym Klientom szybką wycenę kosztów wynajęcia hostess. Prosimy o kontakt: 600 739 301 lub e-mail: kontakt@hostessy.com.pl

Hostessy na bankiet

The Ultimate Cure for
Your Next Hangover

Jakie cechy powinna posiadać modelka, fotomodelka, hostessa?

Większość tekstów poświęconych zawodowi modelki i jej pokrewnym – skupia się na zewnętrznych cechach kandydatek do pracy. Tymczasem sam wygląd i smukła sylwetka, choćby były wręcz nieziemskie, nie gwarantują niestety sukcesu w branży. Jaka więc powinna być osoba działająca w tym sektorze, by można było o niej powiedzieć, że jest prawdziwą profesjonalistką?

1) Po pierwsze, powinna być asertywna. Musi umieć powiedzieć „nie”. Powinna umieć stawiać granice. Nie powinna być naiwna i łatwowierna, ale pewna siebie i swojej wartości.

2) Po drugie, powinna być rozsądna. Na chłodno podchodzić do wszelkich kwestii „papierkowych” takich jak umowy i kontrakty. Nie podejmować decyzji pod wpływem emocji chwili.

3) Po trzecie, powinna być przewidująca. Innymi słowy, profesjonalnie podchodzić do swojej pracy. Dlatego też powinna dbać o swój wygląd, ponieważ w tej branży to właśnie ciało, skóra, włosy czy paznokcie są „narzędziem pracy”. Dbałość ta może się przejawiać na wiele sposobów, na przykład w podejściu do odżywiania się czy w unikaniu sytuacji grożących defektami urody.

O pozostałych cechach napiszemy w kolejnym artykule.

Co możesz zrobić już teraz?

Jeśli czujesz się gotowa, by zacząć karierę fotomodelki, skontaktuj się z naszą agencją. A jeśli nie masz jeszcze odwagi, by stanąć przed obiektywem fotografa, zacznij od bardzo prostej rzeczy: od zadebiutowania w mediach społecznościowych. To kapitał, który prędzej czy później – zaprocentuje 🙂