W sytuacjach gdy każda godzina, minuta jest cenna oferujemy naszym Klientom szybką wycenę kosztów wynajęcia hostess. Prosimy o kontakt: 600 739 301 lub e-mail: kontakt@hostessy.com.pl

Hostessy na bankiet

The Ultimate Cure for
Your Next Hangover

Dlaczego warto współpracować z agencją, będąc modelem, modelką, fotomodelką lub hostessą?

Jak poruszać się w tej trudnej i konkurencyjnej branży? Co robić, żeby móc skupić się na szlifowaniu swojego warsztatu, a nie tracić czas na zmaganie się z polskimi przepisami i biurokracją? Jaką formę działalności wybrać, żeby zarobić jak najwięcej?

Te i podobne pytania z pewnością zadaje sobie sporo osób, które chciałby rozpocząć karierę w modelingu i dziedzinach pokrewnych. Odpowiedź na nie jest stosunkowo prosta. Ich sytuacja do złudzenia przypomina bowiem tę, w której znajdują się tysiące… freelancerów. Tak, to nie pomyłka!

Freelancer to ktoś, kto posiada talent, zdolności i umiejętności w jakiejś dziedzinie. W pewnym sensie modelka czy fotomodelka też spełnia to kryterium. Jej mocną stroną jest sfera związana z urodą. To jej najważniejszy atut. Drugie podobieństwo: freelancer to osoba, którą można czasowo wynająć do jakiegoś projektu. Podobnie rzecz ma się z modelkami, fotomodelkami i hostessami.

Trzecia rzecz, która łączy te dwa światy to konieczność zdobywania klientów. I trzeba przyznać, że w obu przypadkach jest to tak samo trudne. Szczególnie w sytuacji, kiedy jest się zupełnie nowym na rynku. Pokonanie ogromnej konkurencji, zwrócenie na siebie uwagi i złapanie klienta – nie jest sprawą prostą. Owszem, w pewnym momencie kariery, kiedy osoba taka staje się rozpoznawalna i ma już wyrobioną markę, jest to dużo łatwiejsze. O najprzeróżniejszych kosztach, jakie musi ponosić samozatrudniony freelancer nie piszemy, bo to temat na osobny artykuł.

Dodajmy do tego jeszcze jedno: klienci, a zwłaszcza ci z wyższej półki niechętnie nawiązują współpracę z takimi „wolnymi strzelcami”. O wiele częściej wolą kontaktować się z uznanymi firmami. Między innymi z racji tego, że mają one dopracowane do perfekcji procedury takiej współpracy.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osoby stawiającej swoje pierwsze kroki w branży, jest zgłoszenie się do profesjonalnej, sprawdzonej agencji (takiej jak np. Hostessy.pl).